Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

Bir alan adı satın almak, bir web sitesi açmanın ilk adımlarından biridir. Ancak siteniz için mükemmel alan adını bulmak ve bu alan adını kaydetmek, bu süreci hiç yaşamadıysanız uzun bir görev gibi gelebilir. Neyse ki, alan kaydı o kadar da zor değil, sadece birkaç basit adımı uygulamanız gerekiyor. Kariyerim boyunca, sayılamayacak kadar çok alan satın aldım. Bu deneyimlerden bazıları diğerlerinden önemli ölçüde daha iyiydi. Bu konuda, bir alan adı satın almanın en sevdiğim yolunu açıklayacağım.

Hostapot.com ile Alan Adı Nasıl Satın Alınır.

Hostapot bir web barındırma sağlayıcısıdır. Aslında, bugün Türkiye piyasasındaki en saygın ve güvenilir web barındırıcılarından biridir. Şimdi işleme başlıyoruz. İlk adım kolaydır. Öncelikle www.hostapot.com web sitesine giriş yapıyoruz. Açılan web sayfasında Ekranın üst kısmındaki “ALAN ADI” seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan ekranda boş bir alan belirlenecektir buraya almak istediğiniz alanın adresini yazın. Örneğin: benimwebsite.com Ara yada Enter tuşuna bastığınızda öyle bir web site alan adı alınmış mı sistem kontrol edecektir. Eğer boşta ise Tebrikler! benimwebsite.com satın almaya uygun! yazısı karşımıza çıkacaktır. Sepete Ekle Butonuna basarak diğer adımları uygulayarak domain yani alan adı’nı satın almış olacaksınız.

Alan adınızı aldınız şimdi size bir de web hosting gerekiyor. İçerisine dosyalarınızı ekleyeceğiniz. Resim, video vs. Blog kurulumunu yapacağınız sistem.

ALAN ADI yazan butonun yanında WEB HOSTİNG butonunu görüyorsunuz oraya tıklayın ve
Web Hosting menüsü genişleyecek ve size üç farklı seçenek sunacaktır:
• Linux Web Hosting
• Linux Kurumsal Hosting
WordPress Hosting

Yeni bir web sitesine başlayan insanların WordPress % 99’u için en iyi seçenek WordPress Hosting olacaktır. Öyleyse devam edin ve genişletilmiş açılır menüden bunu seçin.
Küçük bir kişisel site başlatıyorsanız, aylık 14 TL’den başlayan WP-Pro seviyesi planı sizin için uygun olacaktır. İşletmeniz için bir site başlatanlar için, en azından bu paketi tercih etmenizi öneririm. Bir alan adı satın almanın çok kolay olduğunu bu konu içerisinde gördük. Yeni başlayanlar ve ilk kez satın alanlar bile, bu kılavuzda açıklanan adım adım talimatları izleyerek bu işlemi yalnızca birkaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz.
İyi şanslar ve mutlu satın almalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top