Blog Nedir?

Blog, en yeni gönderileri sayfanın en üstünde gösteren bilgilendirici bir web sitesi veya online dergidir. Her türlü konuda kendi içeriğinizi üretebileceğiniz web günlüğü olarak tanımlayabilirsiniz. Düzenli olarak güncellenmesi gerekir ve genellikle bir kişi veya küçük bir grup insan tarafından yönetilir. Son zamanlarda giderek yaygın bir hale gelen blog’da düşüncelerinizi, deneyim, bilgilerinizi blog’da paylaşabilirsiniz.

Blogcu kimdir?

Blog yazarı, kişisel ve ticari nedenlerle blog yazan ve görüşlerini internet’te sizinle paylaşan kişidir. Bu konular sanattan siyasete ve bunların arasındaki her şeye kadar değişebilir. Son zamanlarda, bazıları kendileri ünlü oldu. Bazıları için yarı zamanlı bir iştir, diğerleri için tam zamanlı bir kariyerdir ve çoğu için basit bir hobi veya kendinizi ifade etmenin bir yoludur. Blog yazarı olmak hiç bu kadar cazip ve kolay olmamıştı. Blogcular da çok hareketlidir ve içeriklerini sunmak için tek bir yerde kalmaları gerekmez. İçerik yönetim sisteminin özelleştirilmesi kolaydır ve şunlar için idealdir:

Blogcular

Şirketler

Ajanslar

E-ticaret şirketleri

Blogcular, WordPress için tipik hedef gruptur ve içerik yönetim sistemi öncelikle bloglar düşünülerek geliştirilmiştir.

Blog Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Blog sayfası açmak için yüksek maliyetlerde para harcamanıza gerek yoktur. Blog sitesi içerisinde ücretsiz temalar ve eklentiler olduğu için kurulum ve tasarım ücreti ödemiyorsunuz. Normal şartlarda piyasa da 1000 / 2500 TL arasında yapılan bu işleri 1 yıllık $20 ile $30 civarında hizmeti alabilirsiniz.

Blog açmak için bir alan adına ve Hosting satın almanız gerekiyor. Sizler için 7 gün 24 saat çalışan Hostapot.com Web hizmetleri üzerinden satın alabilirsiniz. Web sitenizi açıp en iyi performans ile kullanabilir ziyaretçilerinizin hata almadan web sitesinde gezmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top