SSL Sertifikası ile Google’da Üst Sıralarda Olmak İster misiniz?

Bir SSL sertifikası, web sitenize ve web sitenizden aktarılan tüm bilgileri şifreler ve erişmeye çalışan üçüncü şahıslardan korunmasını sağlar.

 

Neden SSL’ye ihtiyacınız var?

Google Chrome gibi tarayıcılar, SSL şifrelemesiz sayfaları güvenli değil olarak işaretler. Bu, web sitenizin güvenilirliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bir SSL sertifikanız varsa, sitenizin URL’si “https” ön ekiyle başlar ve tarayıcı çubuğunda ziyaretçilerinize sitenizin güvenli olduğunu ve verilerinin güvende olduğunu gösteren bir asma kilit simgesi görüntülenir. SSL ile korunan sayfalar daha iyi arama motoru sıralamaları alır ve ziyaretçilerin güvenme olasılıkları daha yüksektir.

 

SSL ve TLS

TLS, SSL’nin güncellenmiş, daha güvenli bir sürümüdür. Hostapot‘tan bir SSL sertifikası satın aldığınızda, en son TLS teknolojisine sahip olursunuz. Bunlara hala SSL sertifikaları diyoruz çünkü bu daha yaygın bir terim.

 

Veri işlemlerinizi koruyun

SSL, ziyaretçiler ile web siteniz arasındaki tarayıcı bağlantısını 256-bit şifrelemeyle güvence altına alır. Bu, iletilen tüm verilerin, erişmeye çalışan üçüncü taraflardan korunduğu anlamına gelir.

 

Site ziyaretçilerinizde güven oluşturur

Ziyaretçilerinizin web sitenize gönderdikleri bilgileri koruduğunuzdan emin olmalarını istersiniz. DigiCert, internet güvenliğinde dünya lideridir, yani parmaklarınızın ucunda önde gelen SSL güvenlik standartlarına sahipsiniz.

 

Google ile daha iyi sıralama

Google, SSL içeren web sitelerini güvenlik sertifikası olmayan sitelere kıyasla daha yüksek sıralar. Profesyonel olarak doğrulanmış siteler, arama sonuçlarında% 6’ya kadar daha yüksek sıralama alabilir!

 

İnternette güvenle gezinin

SSL sertifikalarımız tüm büyük tarayıcılar ve mobil cihazlarla uyumludur, böylece ziyaretçileriniz ve müşterileriniz verilerinin korunduğunu ve şifrelendiğini bilir.

 

Site Mührü

Site Mühürleri, web sitenizin ziyaretçilerinin sayfanızın şifreli ve güvenli olduğunu bilmesini sağlayan küçük resimlerdir. Kullanıcıların, çevrimiçi güvenlik için bu kanıtlanmış ve iyi tanınan simgeye sahip web sitelerine güvenme olasılığı daha yüksektir.

SSL Sertifikası için Hostapot’da size uygun paketi seçebilirsiniz.

One thought on “SSL Sertifikası ile Google’da Üst Sıralarda Olmak İster misiniz?

  1. ssl yazar dururlar da ssl ne işe yarar bilmezdim dolu dolu bir yazı olmuş google ya bu kadar etkisi olduğunu açıkçası bilmiyordum güzel bir fikir edinmiş olduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top