WordPress sitenizin yükleme hızını artırmak için 5 teknik

Bir web sitesinin yükleme hızının SEO performansı üzerinde etkisi vardır. Özellikle Google, çok yavaş olan siteleri sevmez ve konumlarını cezalandırarak onları cezalandırmaktan çekinmez. Her ne pahasına olursa olsun sitenizin yükleme hızı üzerinde çalışmalısınız. Sitenizin yükleme hızını artırmak için 5 püf noktası.

1. WordPress sitenizin mevcut performansını ölçün

Bir WordPress web sitesinin hızını artırma tekniklerinden bahsetmeden önce, sitenizin yükleme süresini hesaplamanıza, bir envanter oluşturmanıza olanak tanıyan bazı araçlar . Site hızınızı ölçmek için birçok çevrimiçi araç vardır: YSlow, GTmetrix, Pingdom Tools, Web Page Analyzer, Load Impact, Octa Gate SiteTimer, WebPage Test, Yotaa. Testleriniz için birkaç ölçüm aracı kullanmanız ve kendinizi yalnızca bir taneyle sınırlamamanız tavsiye edilir

2. Gereksiz uzantıları (veya eklentileri) kaldırın

Sitenizin hızını optimize etme tekniklerine geçelim. Önce uzantılar. WordPress’in yüzlerce ve hatta binlerce uzantı sunduğu bilinmektedir . Bu, yaygın olarak kullanılan bu CMS’nin zenginliği ve ilgisi büyük ölçüde budur. WordPress sitemizin işlevselliğini artırmak için içgüdüsel olarak olabildiğince çok eklenti yükleme eğilimindeyiz. Bu ciddi bir hatadır. Önemli olan miktar değil, kullanılan uzantıların kalitesidir.

3. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir hosting paketi seçin

Barındırma kalitesi sitenizin yükleme hızını etkiler. Bir site mükemmel bir şekilde yapılandırılabilir, ancak kullandığı sunucunun verimli olmaması nedeniyle yavaş olabilir.

4. Görüntülerin ağırlığını azaltın

Görüntüler, çok sayıda sunucu kaynağı tüketir. Çoğu zaman en çok yer kaplayan sayfalarınızın öğeleridir. İyi bir görüntü yönetiminin sitenizin hızını artırmak için kesinlikle belirleyici olmasının nedeni budur. Çok az web yöneticisinin resimleri optimize etme işini üstlendiği açıktır.

5. JavaSript ve CSS dosyalarını sıkıştırın

Başlamak için bazı hızlı tanımlar. CSS dosyaları stil sayfalarıdır. Sitenizin tasarımıyla ilgili tüm bilgileri içerir: renkler, yazı tipi, farklı sayfa öğelerinin yapısı (menüler, sütunlar, vb.). HTML etiketleriyle aynı rolü oynarlar. JavaScript , sitenize slayt gösterileri, açılır pencereler, dinamik menüler, el saatleri, oyunlar, düğmeler gibi dinamik ve etkileşimli öğeler eklemenizi sağlayan bir bilgisayar dilidir. paylaşım vb. Liste potansiyel olarak sonsuzdur. Elbette hem JavaScript hem de CSS dosyaları bir web sitesi için gereklidir. Ne yazık ki,bu dosyalar çok yer kaplar ve yüklenmesi uzun sürebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top