Alan Adı Tescil

Şimdi yeni alan adınızı Hostapot ile tescil ederek internetteki yerinizi alın!

domainTop

Hizmet Özelliklerimiz

Markanıza Değer Katın!

Aninda Kayıt Edin!

Markasını Oluşturacağınız Alan adını Hostapot ile sipariş vererek
Ödeme sonrası anında aktif olmaktadır.

İletişim Bilgilerinizi Gİzleyin!

Whois Gizleme

Markanızı oluşturduğunuz Alan adınızın Whois sorgusunda iletişim ve Kayıt bilgilerini Hostapot ile Anında Gizleyebilir ve Açabilirsiniz!

Koruma Altına Alın!

Transfer Kilidi

Hostapot Yönetim paneli sayesinde Tek tuşla Anında Alan Adınızın Transfer Güvenliğini Aktif ve Pasif Konuma Alabilirsiniz Üstelik Bunların Hepsi Ücretsiz...

Ücretsiz Hesap Aktarımı!

Firma içi Transfer

Alan adlarınızı Hostapot’taki diğer hesaplara anında ücretsiz olarak herhangi bir talep iletmeden kendiniz aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Kolayca İşlem Yapın!

Gelişmiş Hostapot Yönetim Paneli

Alan adlarınızı Hostapot’taki diğer hesaplara anında ücretsiz olarak herhangi bir talep iletmeden kendiniz aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Stabil Fiyat Politikası!

Hostapot Cezasız Yenileme!

Cezalı yenileme, gecikme ücreti veya fahiş fiyatla yenileme yok! Her zaman makul ve stabil fiyat politikası güdüyoruz..

Alan Adı Fiyatları

TLD Kayıt Ücreti Transfer Ücreti Yenileme/Uzatma
.com 135.00 TL >135.00 TL 135.00 TL
.net 180.00 TL >180.00 TL 180.00 TL
.org 85.00 TL >85.00 TL 85.00 TL
.biz 127.92 TL >127.92 TL 127.92 TL
.info 34.50 TL >34.50 TL 34.50 TL
.com.tr 25.00 TL >25.00 TL 25.00 TL
.net.tr 29.99 TL >29.99 TL 29.99 TL
.org.tr 34.99 TL >34.99 TL 34.99 TL
.xyz 15.00 TL >15.00 TL 15.00 TL
.me 35.00 TL >140.00 TL 140.00 TL
.shop 300.00 TL >300.00 TL 300.00 TL
domainName2

Sık Sorulan Sorular

 • 1.com.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler

  Kişisel (ad-soyad.com.tr) Alan Adları için

  Kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir.Sipariş formunda T.C. Kimlik numarası yeterlidir, sipariş geçeceğiniz ad-soyad alan adınızın, kimlik ile tam uyuşmasına dikkat ediniz.

  Ticari Amaçla .com.tr Tescili

  Size göndereceğimiz "Alan adı tahsis" formu ile birlikte,

  - Ticaret Sicil Gazetesi, Marka Tescil Belgesi, Sicil Tasdiknamesi belgelerinden herhangi bir tanesini bize iletmeniz yeterlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, başvurulan alan adı ile resmi belgede yer alan ünvanın örtüşmesidir.


  Dernek, Vakıf, Radyo, TV, Film, Sanatçı, Otel, Tatil Köyü, Dergi, Gazete, Hastane, İlaç, Çiftlik, Fuar, Gemi

  Bu tip bir başvuruda, bağlı bulunan örneğin otel için Turizm bakanlığından alınan Turizm İşletme Belgesi, film adları için Kültür bakanlığı Telif hakları ve sinema genel müdürlüğünden alınmış kayıt tescil belgesi gibi, işletme veya girişimin bağlı bulunan resmi kurumdan alınan resmi kayıt tescil belgesi ile başvurular kabul edilecektir.

 • 2Alan Adımın Yenilenmesine 7 Gün Kaldı Transfer Edebilir miyim?

  Evet, alan adınızı transfer edebilirsiniz. Ancak domain transferi sırasında oluşabilecek bir aksaklık transfer sürecine en baştan başlamanızı gerektirebilir. Bu durumda alan adınız On Hold (Bekleme) periyoduna girebilir ve bu durumda transfer edilemez. Buyüzden, alan adınızı son 15 gün içinde transfer etmenizi önermekteyiz.

 • 3Alan Adı Transfer Kodunu Nasıl Alabilirim?

  Alan adı transfer kodunuzu, Hostapot Alan Adı yönetim paneli üzerinden temin edebilmektesiniz. Transfer Kodunu alamadığınız durumlarda 7/24 Hızlı işlem merkezimizden temin edebilirsiniz.

 • 4Whois Bilgisi/Gizliliği Nedir?

  Whois bilgilerinde, kayıt edilen alan adına ait sahiplik bilgileri bulunmaktadır. Alan Adınının ne zaman, kim tarafından, hangi tarihte ve hangi firma üzerinde kayıt edildiğini Whois sorgulaması ile öğrenebilirsiniz. Whois bilgileri alan adı güvenliği için büyük önem arz etmektedir. Whois bilgileri güncel olmayan alan adları ICANN tarafından askıya alınabilmektedir. Alan Adı ile ilgili sorun yaşamamak için whois bilgilerinizi mutlaka gücel tutmalısınız. Whois Gizliliği ile belirttiğimiz gibi kayıt eden, iletişim gibi bilgileri gizlenmesine yarar.

 • 5Domainimi Sipariş Verdim Ne zaman Aktif Olur?

  Alan Adı satın alma işlemlerinizi Kredi Kartı veya CepBank lar üzerinden gerçekleştirdiğinizde, alan adınız hızlıca aktif edilecektir. Havale ya da EFT ile ödeme yaptığınızda, alan adınızın daha hızlı aktif olması için açıklama bölümüne mutlaka sipariş numaranızı yazmanız çok önemlidir.

 • 6Dns,NameServer,Url Gibi işlemleri Yapabiliyor muyum?

  Alan Adı tescil ettiğinizde Hostapot Müşteri Paneli üzerinden alan adlarınızı listeleyebilir, DNS yönetimi, URL yönlendirme ve transfer kilidi gibi işlemleri hiç bir ücret ödemeden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.